Lapsus nedir

Lorem ipsum dolor sit amet, cona adipiscing elit, sed do eiusmod tempo inci dunt.

Lorem ipsum dolor sit amet, cona adipiscing elit, sed do eiusmod tempo inci dunt.

Lorem ipsum dolor sit amet, cona adipiscing elit, sed do eiusmod tempo inci dunt.

Lorem ipsum dolor sit amet, cona adipiscing elit, sed do eiusmod tempo inci dunt.

Kelimelerimizi bir araya getiren

Yazarlarımız

Aslen asabi, tercihen sempatik, şeklen kültürlü, mecburen duygusal, zihnen yorgun, hükmen mağlup... Yazarak hatırlıyor, unutmamak için not tutuyor. Hafızasını muhafaza ediyor.

Mutlu sonla biten hikayelerin müptelası.. tohumu çatlatıp umut yeşerten kelimelerin peşinde.. Herkesin içinde mutlaka olan ama söyleyemediği sevginin sözcüsü olmaya gönüllü...

Ve diyordu ki: “Siz hiç öldünüz mü? Ben öldüm, bir kere…Kronik gazetecilikten öldüm, yazarak yeniden doğuyorum… Annem kitaplar, babam yaralarım…”

..sınırlar hayal gücünün düşmanı sanırız, oysa sınırlardan başlar benim düşlerim.

<div dir="auto">şiir umuttur</div> <div dir="auto">ummadığın anda çakan şimşekler gibi</div> <div dir="auto">saçlarındaki ateş dikenleri gibi</div>

Kelimeleri sektirmeyi seven bir çizer. Dünyadaki çocuk melodilerinin peşine düşmüş hayalperest.

Her yerim yara; ille de kana, bulandım kana… Sustum, sustalısı saplı façamda; sarhoşum: akrebim ağında, zehrim oy ki ne tatlı ilaç bana...

Yolu ve yolculuğu hiç bitmeyen seyyah. Kendi iç kalabalığından bıkkın, dışı dingin, içi kaos.. Çok okur, az yazar. İnsanlardan bir insan.

Tanrı'nın satırları arasında kendime bir cümle arıyorum. Nefes almaya devam etmek için. Hangi ifadeyle biterim muamma...

Kendisi için; “Bana şair dense şairler alınır, ressam dense ressamlar incinir, senarist dense senaristler kalemini kırar, aktör dense konservatuvarlar kapanır, sanatçı dense sanatçılara çok ayıp olur. O nedenle ben kendime “özenir” diyorum.” Diyor. Biz de ona kısaca “Serkan Öztürk” diyoruz.

Aşk ruleti şiirinde; “kafa dağınıklığının cinnet halidir şiir” der ve savunur. Yer yer asabi, eleştirel okur, yazar kimliğiyle; on altı yıldır kelime bavulunda, kuşlarla birlikte yolculukta.

Edebiyat öğretmeni. Kıyıya Vuran Hisler ve Ayrılık İzi Var Gözlerimde şiir kitaplarının yazarı. İki delikanlı annesi. Doğa sever, müzik sever, hüzün sever. Şiirde çiçek, çiçekte şiir fotoğrafı çeker.

Lapsus'tan Haber

Yeni sayılar, yeni ve özel içeriklerden haberiniz olsun.

Lapsus Dergi'ye [email protected] üzerinden ulaşabilir ve yayınlanmasını istediğiniz eserlerinizi gönderebilirsiniz.

Kalem Sürçmesi

lapsus dergi